6’lı Masa Adayı Belli Oluyor

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayını bugün, Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıda belirleyecek. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, adayın toplantıda belirleneceğini, ancak ismin daha sonra açıklanacağını söyledi.

Kritik toplantı öncesi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ise dikkat çeken açıklamalar geldi. Akşener “Bazen gerçek komutan olmak için, apoletlerden vazgeçmek gerekir.” dedi.

Akşener isim vermedi ancak siyasi kulislerdeki bazı yorumlara göre, Akşener’in bu mesajının adresi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

Kimi yorumlara göre ise parti içini işaret etti. Bir süredir kulislerde, İYİ Parti’nin adayın anketle belirlenmesini istediği konuşuluyor.

Adayı İleri Bir Tarihte Açıklarız

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise adayın belirleneceği kritik toplantı öncesinde bir grup gazeteci ile bir araya geldi.

Adayın isminin toplantının ardından açıklanmayacağı ifade ederek “Nasıl ki Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem metnini liderler olarak belirledik ama açıklaması için bir tarih verdik. Anayasa metni ile ilgili olarak da benzer bir yol izledik. Burada da benzer bir durum olur. Adayı belirleriz ve açıklamak için de ileri bir tarih belirleriz…” dedi.

Mansur Yavaş: “Benim İçin Görevdir”

İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı “kazanma ihtimali en güçlü aday” olarak gördüğü de iddialar arasında yer alıyor.

Yavaş, “Altılı masa beni aday gösterirse benim için görevdir.” sözlerini Halk TV’de değerlendirdi.

Mansur Yavaş, “2 yıl önce ne söylediysem hala aynısını söylüyorum. Ben Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun ve Sayın Akşener’in iradesinin dışında bir şeye girecek değilim.” dedi.

Kaynak: NTV

Başa dön tuşu