“Devlet Baktığınız Her Yerde”

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Devlet Bahçeli

“Feryadımızdan siyasi rant aşırmak için çırpınan, utanmazlara her dönemde şahitlik ettik. İnsanlar imdat çağrısı yaparken, kazanç ve çıkar çetelesi tutan vicdan fukarasını gördük.”

“Sarsıldık ama düşmeyeceğiz, binalar üzerimize çöktü ama Türkiye’nin tökezlemediğini göstereceğiz.”

“Cumhurbaşkanımız deprem illerinde vatandaşla buluştu. Ben de kurtarma çalışmalarını meşgul etmemek için ve cumhurbaşkanımızın deprem bölgesinde olmasından dolayı, gelişmeleri an be an Ankara’da takip ettim, başkaları gibi şov peşinde değiliz.”

“Umudunu iktidarın yıpranmasına bağlayan izansızlar iş başında, tribüne oynayan asalaklar, hepsi ortalığa üşüşmüştür.”

“Yağma ve talan yapan namussuzların vatandaşlıktan çıkartılması, şayet yağmacılar sığınmacıysa hemen ülkelerine gönderilmeleri değerlendirilmelidir.”

“Biz iman sahibiyiz, her şeyin Allah’tan geldiğine inanırız. Deprem alanında tekbir getirenlere tepki gösterenler bunu anlayamaz.”

“Devletin yetişemediği ne var ki ‘Ahbapçılar’, ‘Babalacılar’ kanat çırpmaktadır? Bu sahtekarların Türk televizyonlarında artık yer almaması lazım.”

“MHP nerede diye soranları ciddiye alacak değilim ama biz her yerdeyiz, kimse var mı diye soran dillerdeyiz, ailesini kaybetmiş mazlumların yanında duran, kararlı yürekleriz. Devlet nerede diyenlere bir çift sözüm var, devlet baktığınız ve bastığınız her yerde hakimdir. Hassas günlerde ağır konuşmuyorum ama devlet yoktur diyen karakter yoksunları, iç işgal cephesinde konuşlanmış işbirlikçi sefillerdir.”

“134 kişinin sorumlu olduğu ortaya çıktı 3’ü tutuklandı. Karşımızdaki tablo kahredici boyutlarda. Bazı bilim insanları oldukça geniş alanda diyor. Bazı bilim insanları bu ikiz depremlerin 500 atom bombası gücüne denk düştüğünü ileri sürmüştür.”

Kaynak: Sputnik Türkiye

Başa dön tuşu