Emekli Maaşı 7.500 TL Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olacağını açıkladı. “5 bin 500 lira olan emekli aylığını 2 bin lira artırıyoruz” dedi. Erdoğan, deprem bölgesinde 46 bin 327 afet konutu ve köy evinin yapım sürecinin de başladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Star TV ve NTV ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilere müjde verdi. Erdoğan, “Güzel bir müjde vereyim. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 olacak. 5 bin 500 lira olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde yıkılan binalarla ilgili sorumluluğu olan bin 364 kişiden 302’sinin tutuklandığını açıkladı. “Milletime bu acıları yaşatanlar adalet önünde hesabını verecek, buradan kaçış yok” dedi.

Erdoğan, deprem bölgesinde 46 bin 327 afet konutu ve köy evinin yapım sürecinin de başladığını söyledi.

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim

YÖK’e gerekli talimatları verdik. Uzun bir süre olmayacak ama online sistemle biraz devam edelim istiyoruz. Şu an bizim KYK yurtlarımız bizim çok işimizi görüyor. Yurtlarda güven var. Depremzede vatandaşlar oraya yerleşmişler. Çocuklar için de güvenli bir ortam oluşuyor. Şartlar elverişli olursa hibrit seçenek değerlendirilecek. Öncelikle depremzede vatandaşlarımız için huzur ve güvenle yaşayabilecekleri ortam hazırlayacağız.

17 Bakan Milletvekili Olacak

Seçim öncesi durumla seçim sonrasını birbirine karıştırmamak lazım. Benim cumhurbaşkanı yardımcım şu anda bir ilde aday olarak bulunacak, koşturacak. Fuat Beyi de aday yapıyoruz. Fuat Bey siyasi formayı da giydi ve bu yolda koşturacak. 17 kabine üyemin her birine de görevler vereceğiz. Büyükşehirler bakan arkadaşlarım için uygun yerlerdir.

Kaynak: TRT

Başa dön tuşu