İYİ Parti Masadan Kalktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 6’lı masadan kalktı. Akşener, “İYİ Parti dayatmaya mecbur bırakılmış, tercihe zorlanmıştır, elbette buna boyun eğmeyecektir.” dedi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a adaylık çağrısı yapan Meral Akşener, “Kritik kırılmanın eşiğinde millet sizi göreve çağırıyor.” ifadesini kullandı.

Muhalefette Cumhurbaşkanı adayı konusu 6’lı masada krize neden oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, masadan kalktı.

Partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sonrası açıklama yapan İYİ Parti lideri Meral Akşener 6’lı masanın dünkü toplantısında, Kılıçdaroğlu’na karşı Cumhurbaşkanı adayı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı.

Akşener ”Ancak görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada 6’lı masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı.” diye konuştu.

Partisinin bir dayatmaya mecbur bırakıldığını söyleyen Meral Akşener, ”Buna boyun eğmeyiz.” dedi, İmamoğlu ve Yavaş’a da “Millet sizi göreve çağırıyor.” diye seslendi.

“Altılı Masa Noter Masasına Dönüştü”

6’lı masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, tek bir adayın tasdiki için çalışan bir noter masasına dönüşmüştür. Üzülerek söylüyorum ki dün itibarıyla 6’lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na Çağrı

Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. Değerli başkanlarım, siz milletin iradesi ile seçildiniz. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Milletimizi enkazından altında bile yalnız bırakmadınız. Kritik kırılmanın eşiğinde millet sizi göreve çağırıyor. Bu vazife reddedilemez, görmezden gelinemez bir vazifedir. Bu çağrının sahibi millettir. Bu karar milletindir. Bu saatten sonra bizlere düşen bir seçim yapmaktır. Ya şanlı mücadelede milyonlarla yürüyeceğiz ya da trajik hikayede figüranlık yapacağız. Ya tarih yazacağız ya tarih olacağız.”

Başa dön tuşu