Maaşlarından Vazgeçtiler

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sporcularının birçoğunun depremzedelere yardım için maaşlarından vazgeçtiklerini söyledi. Özbek, Beyoğlu’nda bulunan Hasnun Galip kulüp binasının ihtiyaç sahibi kız öğrencilerin konaklanması için kullanılacağını açıkladı.

Galatasaray Divan Kurulu şubat ayı olağan toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda yapıldı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, toplantıda Kahramanmaraş merkezli olan depremlerden etkilenen vatandaşlar için yaptıkları çalışmaları hakkında konuştu.

Başlan Dursun Özbek şunları söyledi: Galatasaray olarak yönetim kurulu arkadaşlarımızla söz birliği yaptık. Erden Timur daha önce Elazığ depreminde Nef Vakfı ile görev almışlar. Bu toplanan yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması çok önemliydi. Sabahın erken saatlerinde sevgili Erden kendi aracıyla Hatay’a doğru yola çıktı. Büyük bir alanı depo olarak tuttu.

Giden yardımların büyük bir kısmı heba oluyor. Yaptığımız en önemli şeylerden biri, UltrAslan’a teşekkür ediyorum, gönderilen her aracın içinde bu kardeşlerimizden birilerini görevlendirdik. Yaptığımız en ufak yardım bölgeye ulaştı. İhtiyaç sahibine ulaştırdık. Bu konuda devletimizin her kademesinden bizzat teşekkür aldık. Emeği geçen herkese büyük teşekkürü borç biliyorum.

Sporcularımız Maaşlarından Vazgeçtiler

Avrupa’daki birçok ülke büyüklüğünde bir yerin tahrip olduğunu ifade eden Başkan Özbek, “İlk andan itibaren burada sadece bağış toplamak yeterli değil, bu işin finansal yapısını da yönetmek gerekiyordu. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla bu finansal yapının oluşması için gerekeni yaptılar.

Herkes o kadar sorumluluk aldı ki bazı şeyler insanı şaşırtıyor. Örneğin sporcularımızın birçoğu aylık maaşlarını depremdeki yardım faaliyetlerini desteklemek için üzere maaşlarını almaktan vazgeçtiler. Derneklerimiz derhal inisiyatif aldılar. Onlara da teşekkür ediyorum. 2 gün evvel sabaha kulübe geldiğimde araba duruyordu. Stada girmeden beni karşıladı. ‘Başkanım, ben mimarım, bağışlayabilecek bir arabam var. Ben de katkı vermek istiyorum. Size teslim etmek istiyorum. Bunu lütfen satın, yardım için kullanın’ dedi. Camiamızla ne kadar iftihar etsek azdır. Bu güveni, bu duyguları biz Türkiye’de yaymışız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Başa dön tuşu