Sağlık Bakanlığına Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı için KPSS-2023/5 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı.

45 bin 250 personel alımı yapılacağını açıklayan Sağlık Bakanlığı, ikinci etap alımları için 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin 900 sürekli işçi alımı için tercih kılavuzunu yayımladı.

31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli için KPSS tercihleri bugün itibariyle başlayacak. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM’nin AİS ekranı üzerinden gerçekleştirebilecek.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere KPSS sonucuna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS tercih kılavuzu sonrasında tercih işlemleri bugün başlayacak.

Personel Alımı Resmi Gazete’de

Sağlık Bakanlığınca Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanıyla atanacak 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli ilanı, Resmi Gazete’de yayımlandı. KPSS puanıyla alınacak sözleşmeli personelin 6 bin 69’u hemşire, 1530’u ebe ve 22 bin 507’si sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olacak.

31.600 Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere KPSS sonucuna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2023/5 Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanacak.

Bakan Koca, personel alımıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bakanlığımızın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. 10 bin 900 sürekli işçi alımı da yapılacak. Böylece yeni istihdam sayısı 42 bin 500’e ulaşmaktadır.”

Başa dön tuşu